Magická noc

Je tomu delší doba, kdy byl spuštěn velký benefiční koncert, který se jmenoval Magická noc. Proběhl přesně 15. prosince 2010 ve 20:00. A kde se to stalo? V prostorách Tesla arény pochopitelně v Praze. Pokud jste si nechtěli nechat ujít akci a přitom se Vám nechtěly stát dlouhé fronty, mohli jste se v pohodlí svého domova podívat na TV Prima, kde byl koncert rovněž vysílán.

Celý výtěžek pak byl věnován 14 nemocnicím v ČR (pokaždé v jiném kraji), které sloužily na nákup nového vybavení, které pomáhala handikepovaným dětem.

Výtěžek šel i do Fakultní nemocnice Ostrava na centrum popálenin. Patronem tohoto subjektu nebyl nikdo jiný než Petr Bende, který rovněž účinkoval na celém galavečeru.

FN Ostrava a její centrum je moderní centrum se specializovaným pracovištěm, které pracuje s nejnovějšími poznatky vědy. Ke své práci využívá i úmělou kůži, která zachránila nejden lidský resp. dětský život. Pomohla i dětem, které by dříve neměly šanci takové poranění přežít.

Patron pochopitelně tuto nemocnici navštívil a dětem připravil super atmosféru, kdy dětem zazpíval několik známých písní. Nakonec to nebyly jen děti, které se bavily. Účastnil se i personál nemocnice či samotné maminky. Pro P. Bendeho se jednalo o silný zážitek vzhledem k tehdy dvojnásobné hospitalizaci.

Nakonec došlo k podepisování karet a krásnému rozloučení i ze stran organizátorů, kteří popřáli dětem brzké uzdravení a těšili z dalšího setkání ovšem na „lepším místě“ .

A kdo vystoupil mimo patrona na tomto koncertě? Mohli jsme tam spatřit například Ewu Farnou, Karla Gotta, P. Hapku, skupinu Turbo, L. Machálkovou, P. Koláře a spoustu dalších hvězd, které přišly pomoci.

Mediálními partnery akce byl Seznam.cz , zmiňovaná Prima TV, rádio Frekvence 1 a několik dalších partnerů